• ZBER PAPIERA

Pondelok: 12:30 – 15:00

Utorok – štvrtok: 7:00 – 8:00, 12:30 – 15:00

Piatok: 7:00 – 8:00

Papier sa odovzdáva pri zadnom vchode školy, smerom k telocvični.

Ďakujeme za Vašu aktívnu účasť i za každý odovzdaný kilogram!

• Pečenie chleba

• 18. 10. 2023
      • Aktivity v rámci týždňa zdravej výživy na našej škole pokračovali aj v utorok. Opäť boli venované Božiemu daru – chlebu. Tentokrát naše deti boli priamo pri pečení chleba. V školskej kuchynke sa dozvedeli, že na to, aby sa mohli s chuťou zahryznúť do tejto dobroty, potrebujú okrem múky, droždia, soli a cukru aj šikovné ruky a veľa lásky. Videli prípravu kvásku, miesenie i rôzne fázy kysnutia chlebového cesta, jeho tvarovanie a pečenie. Nakoniec to najlepšie – ochutnávali ešte teplý, voňavý, chrumkavý domáci chlebík. Míňal sa rýchlosťou svetla. Všetkým veľmi chutil ako ten najlepší koláč na svete. Veru, aj u nás sa potvrdilo, že chleba sa nepreješ.

• Týždeň zdravej výživy

• 18. 10. 2023
      • TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY začal dňom, kedy sa všetko točilo len okolo chleba a cestovín. Deti z 1. aj 2.stupňa sa na výstave v našej škole zoznámili s kolobehom OD ZRNA K CHLEBU, pozreli si video o výrobe chleba, naučili sa názvy najznámejších cestovín. Sami si vyskúšali preosiať múku, postrúhať suché pečivo na strúhanku aj rozdrviť zrno v mažiari na múku či vyvaľkať cesto na cestoviny. Mohli pozorovať pokus s chlebíkom obchytaným špinavými rukami, porovnávali rôzne klásky obilia aj zŕn.Tvoriví boli aj na iných predmetoch: na hudobnej vytlieskavali chlebové rytmy, na výtvarnej maľovali do múky a tvorili kávové obrázky.

• Testovanie pohybových schopností žiakov 1. a 3. ročníka

• 15. 10. 2023
      • Tento týždeň naši prváci a tretiaci absolvovali testovanie pohybových predpokladov na základe pokynov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Cieľom projektu testovania je zistiť stav pohybových predpokladov žiakov v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť- nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

Testovanie pozostávalo z testovej batérie:

• telesná výška a telesná hmotnosť (somatické predpoklady),
        • výdrž v zhybe nadhmatom (silovo statická schopnosť),
        • sed ľah za 1 minútu (silovo vytrvalostná schopnosť),
        • viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 metrov (vytrvalostná schopnosť),
        • skok do diaľky z miesta (rýchlostne silová schopnosť),
        • 4 x 10 metrov člnkový beh (rýchlostne koordinačná schopnosť),
        • predklon v sede s dosahovaním (pohyblivosť),
        • opakovaná zostava s tyčou (koordinačná schopnosť),
        • kotúľanie 3 lôpt (technika – manipulácia),
        • vlajková naháňačka (taktika – rozhodovacie procesy).

Testovanie prebehlo v príjemnej atmosfére, žiaci boli vo všetkých disciplínach snaživí a pokúšali sa o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku.