• Exkurzia - 7. ročník

• 1. 10. 2023
      • 26. septembra siedmaci putovali po stopách kultúrneho dedičstva na Orave.

Prvou zastávkou bola Literárna expozícia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Žiaci mali príležitosť oboznámiť sa s naším velikánom, P. O.Hviezdoslavom, spoznať jeho životné osudy, dielo, osobné predmety a jeho duchovný odkaz.

Žiakov uchvátila aj Bibliotéka Čaplovičiana. Táto stála expozícia vzdelanca a súkromného zberateľa Vavrinca Čaploviča zahŕňa 60-ročnú zberateľskú činnosť.

Prešli sa aj po priľahlom Parku dejateľov. S niektorými sa prostredníctvom školského učiva už stretli.

Z Dolného Kubína zamierili do Jasenovej – rodného domu Martina Kukučína. Tu ich očaril nielen zaujímavý výklad o jeho živote a diele, ale aj gigantická socha tohto realistu.

Siedmaci navštívili aj Leštiny a v nich Drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1688 zapísaný na listinu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Po tejto prehliadke sa žiaci nabití vedomosťami, novými zážitkami a dojmami bezpečne vrátili do svojich domovov.

• Európsky týždeň športu - vybíjaná

• 26. 9. 2023
      • V rámci Európskeho týždňa športu sa naše mladšie dievčatá zúčastnili turnaja vo vybíjanej, kde obsadili po bojovnom a obetavom výkone 4.miesto.

Keďže naše dievčatá sú športovkyne telom i dušou, po ceste do školy si vyskúšali nové športy na Palárikovej ulici, kde sa dnes uskutočnili Kysucké športové dni.

• Kysucké športové dni

• 26. 9. 2023
      • Kysucké športové dni predstavujú športové podujatia, ktorými si pripomíname odkaz EURÓPSKEHO TÝŽDŇA ŠPORTU a jeho hlavné heslo - BUĎ AKTÍVNY, BUĎ AKTÍVNA!

Multišportový projekt KYSUCKÉ ŠPORTOVÉ DNI vznikol so zámerom propagovať

• pohybovú kultúru
        • myšlienky fair-play
        • zdravý životný štýl
        • olympizmus

Zapojili sme sa aj my. Žiaci vyskúšali všetko, čo sa dalo. Zažili pekný deň plný športových zážitkov.