• Adoptuj si strom

• 11. 10. 2023
      • Na začiatku školského roka sme sa rozhodli viac si všímať prostredie okolo nás. Zapojili sme sa do výzvy ADOPTUJ SI STROM. Ako? Vybrali sme si strom, o ktorý sa budeme starať, a zistili sme si o ňom informácie. Všímame si jeho premeny, odstraňujeme nečistoty, pohrabeme lístie, prichystáme kŕmidlá, odstránime suché konáre.Tieto stromy sme si vybrali:

• jedľa kórejská - 1.A

• javor horský - 3.A + 3.B

• jaseň štíhly - 4.A + 4.B + 4.C

• breza - 5.B

• sumach pálkový – 7.A

• Exkurzia - 3. ročník

• 10. 10. 2023
      • Cesta autobusom, prehliadka Budatínskeho hradu, sútok Váhu a Kysuce, Vodné dielo Žilina - to všetko sme dnes videli. Ani dážď nás neodradil a zážitky boli perfektné!

• Exkurzia - 6. ročník

• 10. 10. 2023
      • Šiestaci sa zúčastnili exkurzie do papierne Petrus v obci Prietrž, ktorá je zaujímavá tým, že sa v nej papier vyrába ručne, čo si vyskúšali aj naši žiaci. Potom sa presunuli do Brezovej pod Bradlom, kde si pozreli Mohylu M.R. Štefánika a vypočuli zaujímavú prednášku o významnej osobnosti našej histórie. Škoda, že počasie nám neprialo.

• Európsky týždeň športu

• 10. 10. 2023
      • Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Tento týždeň je určený naozaj pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti.

Hlavnou témou zostáva výstižné „#BeActive“ – činorodosť, ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne.

A preto je u nás každoročne posledný septembrový týždeň venovaný pohybu. Naši žiaci nás reprezentovali vo vybíjanej, florbale a basketbale. Zúčastnili sme sa Kysuckých športových dní a popri tom všetko sme na hodinách telesnej a športovej výchovy preskočili švihadlo neuveriteľných 39 443 krát!!!

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.