• Európsky týždeň programovania

• 26. 11. 2023
      • V rámci Európskeho týždňa programovania žiaci 2. stupňa, ktorí navštevujú Zábavné programovanie v Scratchi, pripravili Informatické popoludnie pre deti z ŠKD. Akcia sa uskutočnila v stredu 22.11.2023 v popoludňajších hodinách. Deti si vyskúšali hry, ktoré naprogramovali ich starší kamaráti v blokovom programovacom jazyku Scratch, prácu s programom Scratch JR, na micro:bitoch zistili, koľko by vážili na ostatných planétach slnečnej sústavy a v aktivite bez počítača vytvorili z plastelíny a špáradiel stavbu, ktorá udržala knihu.

Celý svet je dnes obklopený technológiami. Cieľom iniciatívy Týždeň programovania je povzbudiť mladých ľudí, deti, aby sa zapojili do programovania a pokračovali v kariére v oblasti vedy, technológie, inžinierstva a matematiky (STEM). A hoci si vyberú rôznorodé kariérne smery, ich šanca uspieť bude čoraz viac závisieť od ich technologických zručností.

• Naše úspechy v súťaži iBobor

• 20. 11. 2023
      • V týždni od 6.11. do 10.11. 2023 sa uskutočnila celoslovenská informatická súťaž iBobor.

Najúspešnejšou žiačkou v kategórii Drobec (3. ročník) bola Ema Gregušová, v kategórii Bobrík (4. a 5. ročník) Štefan Vráblik, Samuel Kulla a Adrián Sáček, v kategórii Benjamín (6. a 7. ročník) Katarína Klimeková, Timea Račková a Katarína Sloviaková, v kategórii Kadet (8. a 9. ročník) Patrícia Sabóová, Natália Zajíčková a Soňa Cyprichová.

Spolu sme mali 28 úspešných riešiteľov, ktorí získali diplom.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a výhercom blahoželáme.

• Olejko chráni prírodu - ekologický projekt

• 16. 11. 2023
      • Naša škola je zapojená do ekologického projektu " Olejko chráni prírodu".

Do konca júna 2023 prebiehala testovacia fáza a od novembra 2023 je projekt oficiálne spustený. Projekt je zameraný na zber použitého jedlého kuchynského odpadu a tukov. Olej môžu do školy priniesť Vaše deti alebo aj Vy sami v uzatvorenej plastovej nádobe, ktorá sa vloží do zbernej nádoby. Tá je umiestnená vo vstupnej hale pri vchodových dverách.

Ďakujeme, že nám pomáhate pri ochrane životného prostredia!!! :)