• Stavanie mája

• 25. 4. 2023

Teší nás aj účasť seniorov z DSS Žarec a rodičov. Dúfame, že o rok si to zopakujeme

• 19. 4. 2023
      • Dňa 21. apríla 2023 si na našej škole pripomenieme Deň Zeme. Pre žiakov budú  v hale školy pripravené prezentácie s témou odpadu, zaobchádzania s odpadom, znečisťovania Zeme, možnosťami jej ochrany.

Hravou formou, prostredníctvom rôznych aktivít, súťaží, separovaním na „triediacej linke“ si žiaci budú môcť preveriť získané vedomosti a zručnosti. Pripravené bude aj premietanie filmov s aktuálnou témou ohrozenia a ochrany Zeme,  s možnosťou zapojenia sa žiakov do diskusie.  V ďalšej časti programu žiaci na pridelených stanovištiach budú plniť rôzne úlohy a zapoja sa aj do čistenia areálu a okolia školy od odpadkov, napadaného lístia, konárov a úpravy školského ihriska.

• 18. 4. 2023
      • Život občas "bodne", obráti sa naruby a to vo veľa prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na život z inej strany dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.

Zamestnanci a žiaci školy môžu prispieť do zbierky od 18. apríla     do 21. apríla 2023 v priestoroch školy.

• Noc s Andersenom.

• 16. 4. 2023
      • Noc zo 17.3.2023 na 18.3.2023 prežili a prespali naši žiaci prvého stupňa v škole spolu s H. Ch. Andersenom a jeho knihami. Zažili noc plnú čítania a spoznávania nových príbehov, vytvárania leporiel, komixov, kopec zábavy, tanca, súťaží, ale aj hľadanie pokladu. Veríme, že tak ako pani učiteľky aj žiaci si odniesli z tejto noci len a len príjemné pocity, zážitky a spomienky.