• Vybíjaná mladších žiakov

• 28. 2. 2024
      • V utorok 27.02.2024 naši mladší žiaci obsadili fantastické 2.miesto vo vybíjanej. Poradili si so ZŠ J.A. Komenského a ZŠ Rázusova, remizovali so ZŠ Čierne a jedinú tesnú prehru zaznamenali so ZŠ s MŠ Podzávoz. Blahoželáme!!!

• Prednášky, besedy zamerané na ochranu pred šikanovaním

• 23. 2. 2024
      • S nárastom sociálnych médií bol zaznamenaný aj nárast šikany, či kyberšikany. Aj preto sa u nás v škole mesiac január niesol v podobe besied, prednášok, či aktivít zameraných na ochranu pred šikanovaním. Vo vybraných triedach sa so žiakmi hovorilo o tom, čo je to šikanovanie, ako a komu ho treba ohlásiť, kde vyhľadať pomoc... Prednášky boli realizované pod záštitou p. riaditeľky  Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Ing. Pavly Šimekovej, MBA, LL.M a koordinátorky ochrany detí pred násilím p. Bednárovej. Aktivity zamerané na prevenciu proti šikane žiaci absolvovali so sociálnymi pracovníčkami z internetovej poradne pre mladých IPčko (internetová linka dôvery).

IPčko.sk - Internetová poradňa pre mladých ľudí. (ipcko.sk)

Rozprávať sa s deťmi o šikanovaní je kľúčové pre ich emocionálny a sociálny rozvoj. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je začať včas učiť malé deti o láskavosti, empatii a rešpekte. Povzbudzujte svoje dieťa, aby sa ozvalo, ak je svedkom šikanovania u niekoho iného. A nakoniec, keď vaše dieťa rastie a dospieva, pokračujte v otvorených a úprimných rozhovoroch o šikanovaní a dôležitosti zaobchádzania s ostatnými s láskavosťou a rešpektom.

• Ekonomická olympiáda

• 23. 2. 2024
      • Nellka Kubjatková získala 2. miesto v Žilinskom kraji v Ekonomickej olympiáde pre základné školy. Test urobila na 92 % . Tešíme sa z jej úspechu a gratulujeme!!!