• Školský výlet - Zuberec - 4. ročník

• 30. 5. 2024
      • Výlet štvrtákov na Oravu sa vydaril. Brestovská jaskyňa v Zuberci bola pre mnohých adrenalinovým zážitkom. Je najväčšou a jedinou sprístupnenou jaskyňou Oravy.

Múzeum oravskej dediny je múzeum v prírode. Jeho úlohou je priblížiť návštevníkom objekty ľudovej architektúry a ich zariadenie. Snaží sa ukázať vnútorné usporiadanie sídel a ich vonkajšie prostredie – polia, lúky, pasienky, ktoré súviseli s obživou.

Žiaci si vyskúšali mnohé remeslá a nakúpili krásne suveníry.

• Školský výlet Vychylovka - 1. ročník

• 30. 5. 2024
      • So žiakmi 1. ročníka sme dňa 29.05.2024 navštívili Vychylovku, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Počas výletu sme si užili krásu prírody, no pre deti bola neopakovateľným zážitkom najmä jazda na historickej lesnej úvraťovej železnici, ktorá má už takmer 100 rokov. Veľmi zaujímavá však bola i prehliadka tamojšej ľudovej architektúry, nakoľko je nepopierateľné, že práve v tejto virtuálnej dobe treba s deťmi spoznávať a odhaľovať život, pokoru, šťastie i skromnosť našich predkov .

Zážitok z dnešného výletu budú deťom zaiste pripomínať aj suveníry, ktorými potešili nielen seba, ale i svojich najbližších.

• Čítanie vonku - 3.B

• 30. 5. 2024
      • Takto 3.B strávila hodinu čítania - vonku na slniečku. Po prečítaní básničky od Kristy Bendovej Prekážka dostali žiaci za úlohu prepísať pravopisne správne list, ktorý napísal zaľúbený Tóno Evke. Pozrite, ako sa to komu vydarilo.