• Matematika vonku

• 5. 5. 2024
      • Dňa 3.5. 2024 žiaci 8.A zažili matematiku v prírode. Pomocou špagátu a pravítok z triedy zisťovali meraním a výpočtom obvod a priemer stromu, na pni konštrukčne našli stred kružnice a pri zisťovaní výšky stromu pomocou tieňa si zopakovali priamu úmernosť.

• Kysucká hvezdáreň - 4. ročník

• 2. 5. 2024
      • Dnes naši štvrtáci navštívili Kysuckú hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste. Zúčastnili sa pútavej prednášky o Slnečnej sústave, dozvedeli sa veľa pikošiek o každej planéte a dostali odpovede na svoje zvedavé otázky ohľadom vesmíru. V kupole s ďalekohľadom sa pozreli bližšie na Slnko, ktoré sa však trošku skrývalo za mrakmi. Nemohlo chýbať ani nakupovanie suvenírov a 3D rozprávka.

• Beseda so spisovateľkou Martou Harajdovou

• 2. 5. 2024
      • Tretiaci sa v Kysuckej knižnici stretli s regionálnou spisovateľkou Martou Harajdovou. Pani spisovateľka porozprávala deťom o svojej práci, písaní, tvorbe kníh, trošku aj o svojom súkromí a o zvieratkách, ktoré doma chová.

• ScratchCup - školské kolo v programovaní

• 2. 5. 2024
      • Dňa 24.4. 2024 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo súťaže v programovaní ScratchCup. Súťaž je určená najmä žiakom, ktorí majú záujem o programovanie. Žiaci počas 90 minút riešili 3 súťažné úlohy:

Prvá úloha bola venovaná kresleniu obrázkov čiarovou grafikou a príprave a vytváraniu nových blokov (procedúr) s jedným alebo dvoma vstupmi.

V druhej úlohe mali žiaci navrhnúť konkrétny scenár (animáciu) s jednoduchým programom, v ktorom využijú predovšetkým postupnosť príkazov, kĺzanie postáv, cyklus či klikanie na postavy.

Tretia úloha bola zameraná na vytvorenie komplexného programu. Pri jej riešení žiaci preukážu svoje znalosti a schopnosti naprogramovať zložitejšie zadanie - napríklad jednoduchú hru.

Bližšie informácie o súťaži: https://edu.fmph.uniba.sk/ScratchCup/